Неонатологічне відділення (Відділення новонароджених)

Команда лікарів-неонатологів займається спостереженням, виходжуванням та лікуванням доношених малюків і діточок з низькою масою тіла.У відділенні є палати спільного перебування матері (батьків) і дитини, де мама (батьки) може постійно перебувати з малюком. Наші співробітники намагаються забезпечити як дітям, так і батькам найбільш комфортні умови перебування — цьому ми надаємо особливого значення в нашій повсякденній практиці. Особлива увага приділяється підтримці грудного вигодовування. Якщо з якихось причин мама не може годувати грудьми, ми використовуємо різні методи вигодовування грудним нативним молоком (тільки що зцідженим). У разі відсутності молока або неможливості з боку матері годувати малюка наші фахівці підбирають йому штучну суміш.

У пологовому будинку проводиться обов’язковий неонатальний скринінг — обстеження всіх новонароджених дітей для виявлення генетичних захворювань обміну речовин.

Ми використовуємо новітні методи ранньої діагностики:

  • Пульсоксиметрія — ранній скринінг вроджених вад серця
  • Нейросонографія
  • Єхокардіографія
  • УЗД органів черевної порожнини

У перші дні життя дитині, за згодою батьків і за відсутності протипоказань, проводять вакцинацію від туберкульозу та від гепатиту В. Дитина знаходиться під пильним наглядом лікаря-неонатолога після проведеної вакцинації. Обов’язкові щеплення в пологовому будинку робляться безкоштовно. Графік вакцинації затверджений Міністерством охорони здоров’я.

Реанімаційний блок нашого відділення відповідає сучасній реанімації, де надають допомогу малюкам в гестаційному віці від 22 тижнів з найрізноманітнішими проблемами:  

  • патологією органів дихання;
  • патологією нервової системи;
  • порушеннями мозкового кровообігу;
  • інфекційно-запальними захворюваннями синдромами порушення обміну речовин;
  • важкої гемолітичної хворобою;
  • вродженими вадами розвитку і ін.

Реанімаційний блок неонатологічного відділення оснащений всім необхідним сучасним обладнанням для надання високотехнологічної медичної допомоги з перших хвилин життя дитини.У відділенні 3 реанімаційних місця. Кожне місце обладнане апаратами багатофункціональної штучної вентиляції легенів, які дозволяють проводити як і неінвазивну, так і інвазивну вентиляцію. Також кожне реанімаційне місце оснащене моніторами і кувезом або відкритою реанімаційною системою. Для постійного спостереження за станом малюків в реанімації перебувають медичні сестри 24 години на добу. Сім’я може відвідувати дитину в зручний для них час і спілкуватися з ним так довго, як це дозволяє  ситуація. Щоб підтримати фізичний і психологічний зв’язок мами і малюка, проводяться сеанси виходжування методом «кенгуру» — викладання новонародженого на груди матері. Це методика є частиною розвиваючого догляду і благотворно впливає на одужання дитинки. Батьки отримують повну інформацію про стан новонародженого, тактиці його лікування, особливості захворювання та беруть безпосередню участь у догляді за дитиною. Обладнанням для надання реанімаційної допомоги малюкам з перших хвилин життя оснащені також пологові зали та операційні. У кожному пологовому залі встановлена ​​відкрита реанімаційна система з обладнанням для ШВЛ.

Доброзичлива обстановка у відділенні, контакт між матір’ю і дитиною є необхідними елементами гарного догляду за новонародженим і формують у жінки позитивну емоційну пам’ять про пологи.

З відділення новонароджених дитина виписується додому. Тому основне наше завдання – проінформувати і навчити батьків догляду за малюком.

КНП "Міський клінічний пологовий будинок № 6" ХМР

kh_6_pologovy@ukr.net