Психолог

У КНП«ХГКПБ №6»  першими в регіоні питання, над якими працює традиційна школа «усвідомленого батьківства» і заняття по психопрофилактичній підготовці до пологів викладаються згідно з позицій перинатальної психології. Інформування та навчання батьків під час вагітності ми сприймаємо як частину медичного супроводу вагітності і пологів. З 2004 року в клініці працює перинатальний психолог.

В даний час цю посаду займає Кругова Наталя Олексіївна — фахівець, що поєднує акушерський і психологічний досвід роботи.  

Гармонічний психоемоційний клімат у сім’ї під час очікування дитини дуже важливий для її розвитку у майбутньому. Тому допомога фахівців стане наснагою активної участі сім’ї у підготовці до батьківства. Це важливо при народженні кожного малюка.

До завдань психологічної служби пологового будинку входить:

 • супровід і допомога сім’ї в період планування, очікування і раннього розвитку дитини;
 • оптимізація психічного розвитку дитини у перинатальному періоді;
 • корекція особистісних проблем батьків;
 • профілактика психологічних проблем, пов’язаних з репродуктивною сферою і дитячо-батьківськими відносинами;
 • психологічна допомога при критичних станах, пов’язаних з вагітністю  

Для вагітних в стаціонарі 

Вагітних, які перебувають у стаціонарі, запрошуємо брати участь у групових заняттях. Вони спрямовані на обговорення безлічі тем, які можуть бути актуальними в період очікування малюка та після його народження.

Активна участь у лекціях та тренінгах допоможе:

 • підтримати позитивний психологічний стан  в умовах стаціонару,
 • включити в лікувальний процес особистісні ресурси,
 • сформувати усвідомлене відношення до всіх етапів материнства,
 • підвищувати рівень інформованості про всі етапи пологів та післяпологового періоду,
 • сформувати навички родового поведінки, догляду за дитиною, грудного вигодовування,
 • знизити ситуативну тривожність по відношенню до подій, які відбуваються у вашому житті.   

Практична частина заняття складається з гімнастики для вагітних та практичних вправ, які допоможуть користуватися методами природного знеболювання під час пологів.

Для вагітних, що знаходяться на лікуванні в стаціонарі, пропонується суглобова гімнастика та вправи, пов’язані з розвантаженням хребта, група вправ із тілесно-орієнтованої психотерапії, спрямована на зняття фізичних навантажень, покращення загального стану здоров’я. У другій половині вагітності додаються вправи, які формують навички дихання та прийняття зручних положень для розслаблення у переймах, фізичні вправи, які допоможуть у потужному періоді.

Центр психологічного супроводу вагітності запрошує наших майбутніх пацієнтів взяти участь у повному Курси підготовки до пологів, який складається з 6 занять.

Заняття спрямовані на фізичну та психологічну готовність до пологів та післяпологовому періоду. Результатом зусиль стане гарне самопочуття під час вагітності та володіння навичками поведінки у пологах. Теоретична частина доповнить Ваші знання про пологи та розвиток дитини у ранньому віці. Заняття проводять спеціалісти, пов’язані з практичною допомогою при пологах.

Запис за телефоном 0973343029  

Запрошуємо до навчання для участі у сімейних пологах.

Семінар «Допомога партнера при пологах». На семінарі ви дізнаєтеся про роль партнера на родах. Партнерскі пологи з підготовленим партнером мають  позитивні результати у порівнянні з неосвіченим помічником.

Вас чекає мінілекція про пологи, особливості поведінки жінки під час них. Практична частина семінару знайомить з методами природного знеболення, партнерської взаємодії під час народження малюка.    

«День відкритих дверей»

У вас є можливість особисто познайомитись з пологовим будинком ще до народження малюка. Ви маєте можливість отримати повну відповідь на всі  питання, які цікаві для вашої родини, відвідати пологові палати та відділення, в якому мама та малюк знаходяться після пологів. Все це можливе  на заході, який проходить у пологовому будинку кожну п’ятницю.

Ми сподіваємось, що знайомство до початку пологів з місцем, де буде народжена дитина, сприятиме  адаптації сім’ї до пологового будинку, формуванню довіри до медичної установи, оптимізації пологів у майбутньому.

Графік роботи Центра психологічного супроводу вагітності

 

Початок заняття

Допологове відділення

12.00

Вагітні з маленьким терміном (до 22 тижнів)

11.00

Семінар «Допомога при партнерських пологах»

09.00

Курс підготовки до пологів для вагітних з 30 тижнів

11.00

День відкритих дверей

10.00

За бажанням, або за рекомендацією лікуючого лікаря, проводиться індивідуальне психологічне консультування. Є багато особистих питань під час вагітності, які важливо вирішити. Напрямок работи перінатного психолога, за яким можна звернутися за консультацією:

 • психологічне супроводження сімейної пари, яка планує вагітність;
 • психологічне супроводження сім’ї при використанні допоміжних репродуктивних технологій;
 • індивідуальне психологічне супроводження вагітності – робота з емоціями та переживаннями під час вагітності;
 • психокорекція соматичних ускладнень вагітності, аномальних розташувань дитини;
 • психологічна допомога в ситуації вибору; психологічне супроводження та підтримка під час пологів;
 • психологічне консультування сім’ї в післяпологовий період;
 • психологічне консультування та підтримка в ситуаціях репродуктивного вибору, народження дитини з вадами розвитку;
 • психологічна допомога в проживання горя та втрати у наслідку перинатальної втрати (викидень, периривання вагітності, мертвонароджена дитина), в тому числі в віддаленому минулому;
 • робота з психогенним безпліддям;
 • інші проблеми репродуктивної сфери;
 • інші теми.

КНП "Міський клінічний пологовий будинок № 6" ХМР

kh_6_pologovy@ukr.net